Borcum Var Ödeyemiyorum BORÇ KAPATMA

Borcum Var Ödeyemiyorum BORÇ KAPATMA

İşin özü arkadaşlar ” borcum var ödeyemiyorum ” diyorsanız borçlarınızı yapılandırmak ve ya dağınık olan borçlarını birleştirmek istiyorsanız bize ulaşın bu konuda size yardımcı olmaya çalışalım. Günümüzde kredi kartını veya kredisini ödemeyen bir çok insan var. Yetkili kişiler insanların borçları yüzünden düştükleri sıkıntıları engelleye  bilmek için, kredilere bazı kısıtlamalar getirildi. Mesela; kişinin çekeceği kredi taksit ödemesi maaşının yarısın geçmeyecek ve kredi vadeleri ihtiyaç kredilerinde 36, taşıt kredilerinde 48 gibi kısıtlamalar getirildi. Amaç insanların gelirleriyle orantılı kredi çekmelerini sağlamak. Ama yine çok fazla borçlarını ödeyemeyen insanlar var. Borçlarını ödeyemeyen kişilerin evrakları avukatlara devrediliyor. Avukat size gelip evinize bakıyor, evinizde ikinci bir eşya var mı diye.

Üzerinize kayıtlı bir devre mülk yoksa, sizinle anlaşma yapmaya çalışıyor. Yani borcunuzu yapılandırmanızı istiyor. Eğer Avukatın size sunmuş olduğu ödeyeceğinize dair taahhütname imzalarsanız çok açık söylüyorum, kesinlikle ödemek zorundasınız. Eğer ödemeyeceğinizi söylediğinizde, maaşınıza direk haciz gelir. Şu anki asgari ücret üzerinden 1300 TL nin üçte birine haciz gelir. Bu da 350 TL civarında kesilir. Maaşınıza haciz geldiği zaman bankalar bu konuda inanılmaz bir faiz uyguluyorlar. Çünkü kesinti olmasına rağmen, borcunuza yine günlük faiz işliyor. Bu da maaşınızdan kesintinin uzun süre olacağı anlamına gelir. Ama ödeyeceğinize dair taahhütname verdiğiniz de ve yine ödemediğiniz de imzalamış olduğunuz taahhütname de ödenmediği taktirde hapis cezası yazmaktadır. Onun için kesinlikle ödemelisin demiştim.

Çalışmıyorsanız da maaşınıza da haciz gelmeyeceğinden Avukat hiç bir şey yapamıyor. Sadece sürekli evinize gelip ödemenizi sürekli  talep etmek zorunda kalıyor. Bunun haricinde hiç bir şey yapamıyor. Sizin için en büyük dezavantaj, sürekli avukatın rahatsız etmesi ve başka bir ihtiyacınız olduğunda hiç bir bankadan kredi veya kredi kartı alamıyorsunuz. Kara listeye girdiğiniz için, bankaların hepsinde, kişisel bilgilerinizi verdiğiniz an çıkacaktır. Yine de Allah kimseyi böyle bir duruma düşürmesin. Ne olursa olsun, evinize sürekli bir avukatın gelip size rahatsız etmesi hiç de hoş bir şey. Tabi banka avukatı da bankanın çıkarlarını düşünmek zorunda. Ama bazıları gerçekten çok anlayışsız olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.