Kıbrıs Kredi Verenler (KKTC Acil Nakit Verilir)

Kıbrıs Kredi Verenler (KKTC Acil Nakit Verilir)

Ülkemiz vatandaşlarının birçoğu iş için veya okul için Kıbrıs’a seyahat etmektedirler. Haliyle orada yaşayan Türk vatandaşlarının da ihtiyaçlarını karşılayacak düzenlemelerin yapılması da bir zorunluluk halini almıştır. Kıbrıs’ta yaşayan ve maddi sıkıntılar yaşayan kişilerin kredi problemlerini çözebilmek amacıyla çeşitli düzenlemeler de sağlanmıştır. Türkiye desteği ile hazırlanan bu düzenlemeler sayesinde onlarca vatandaş ev, araba ve benzeri ihtiyaçlarını karşılayacak oranda kredi hizmeti alabilmektedir.

Kıbrıs’ta yaşayan vatandaşlar için bankalar kredi olanakları açmışlardır fakat bunları belirli standartlara yani prosedürlere bağlamışlardır. Bunun dışında da kredi alabileceğiniz noktalar, firmalar ve şahıslar bulunsa da bu kısıma çok değinmeyeceğiz. Çünkü Türkiye’de olduğu gibi Kıbrıs’ta da senet ile kredi veren yerler bulunmaktadır.

Kıbrıs’ta Bankadan Kredi Almak

Kıbrıs’ta yaşayan bir Türk, istediği anda istediği bankadan kredi alamaz. Bu nedenle de kredi alabileceği bankaları araştırması gerekir. Kıbrıs’ın bir kısmı ülkemize bağlı olmuş olmasına karşın, ülke olarak kendi yasal kurallarını uygulamaları söz konusu olduğu için, belirli sınırlamalar yapılmıştır. Kredi alabileceğiniz bankaların neredeyse tümü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindedir. Kıbrıs’ta yer alan ve Türklere kredi veren bankaların başında elbette Halk Bankası gelmektedir. Aynı zamanda İş Bankası’da bu alanda hizmet veren bir bankamızdır. Bu bankaların verdikleri krediler için belirledikleri standartlar ve özellikler de bulunmaktadır:

 • Alabileceğiniz en çok kredi tutarı, toplam gelirinizin yirmi katıdır. Eğer maaşınız düşükse fakat ekstra geliriniz varsa, bu durumu belgelediğiniz takdirde gelir olarak saydırabilirsiniz.
 • Türkiye’de olduğu gibi kredi notu önemli bir etkendir. Bankaların her biri için asgari düzeyde kredi notu belirli olsa da, bankalar orta düzeyde kredi notu olanlar için takdir yetkisini kullanacaktır. Bu nedenle kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, şansınız o kadar artacaktır.
 • Gelir belgenizi ve sigortalı çalışan olduğunuzu evraklarınız ile bildirmeniz gerekir.
 • Alacağınız krediler için toplam vade sayısı 36 ayı aşamaz.

Kıbrıs’da Kredi Çıkartılır

Bu şartları yerine getiren müşteriler İş Bankası ve Halk Bankasından kredi alabilmektedirler. Aynı zamanda Creditwest Bankası ve Koopbank’ta kredi veren diğer bankalardandır. Bu bankaların da sizlerden talep ettiği şartlar hemen hemen yukarıdaki gibidir.Bu bankalardan kredi çıkartmak isteyenlere danışmanlık kapsamında hizmet vermekteyiz . Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

4 comments on “Kıbrıs Kredi Verenler (KKTC Acil Nakit Verilir)
 1. tevfik dedi ki:

  İyi günler ben istanbuldan bana 30 bin lazım yardımcı olurmusunuz

 2. Murat dedi ki:

  KKTC de yaşıyorum gelir 5700 TL acil 20bin lazım

 3. Mehmet dedi ki:

  Acil 15bin tl lazım gelir 5.000 tl. Yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.