Kimden Borç Para Alabilirim? İLLERE GÖRE LİSTE

Kimden Borç Para Alabilirim? İLLERE GÖRE LİSTE

Günümüzde borç para alıp vermek, oldukça basit ve sıradan işlemler haline gelmiştir. Bu nedenle de bir kişinin acilen borç paraya ihtiyacı olması yadırganmayacak durumlardan biridir. Borç paraya ihtiyacı olan kişiler, normal olarak para bulabilecekleri alanlara yöneleceklerdir.

Borç para almak için elbette önde gelecek görüş, yakınlarınızdan para istemek olacaktır. Fakat hepimiz biliyoruz ki, tanıdığımız insanlardan borç almak ya da vermek oldukça can sıkıcıdır. Çünkü arada maddi olarak yaşanan sıkıntılar, arkadaşlığı ya da akrabalık bağlarını zedeleyebilecek ölçüde can sıkıcı olacaktır. Bu nedenle ailesi ile ya da arkadaşları ile bu tarz sıkıntılar yaşamak istemeyen ya da bu durumdan dolayı çekinen kişiler, böyle bir yöntemi kabullenmeyeceklerdir. Kaldı ki kredi çekmek ya da borç para bulmak eskiye nazaran artık çok daha kolayken.

Borç para bulabilmek için oldukça fazla yöntem vardır. Fakat bu durum illere göre farklılık gösterir. Senet ile altın almak, senet ile kredi çekmek, danışmanlık firmalarına başvurmak, iş karşılığı borç para almak; kişi, dernek veya vakıflardan borç para almak gibi sayamayacağımız kadar birçok yöntem vardır. Bilinmeli ki, tüm yöntemler neredeyse her şehirde uygulanır. Değişen tek şey her şehirde parlayan ve öne çıkan yöntemin farklılığıdır. Bizlerde bazı temel şehirlere göre borç para veren yerleri listelemeye ve anlatmaya çalışacağız.

Ankara’da Borç Para Bulmak

Ankara kredi danışmanlık firmalarının göz bebeği olan şehirdir. Kredi danışmanlık firmalarının büyük bir çoğunluğu Ankara’da yer alır. Bu nedenle de bankalar ile sıkı ilişkileri olan deneyimli bu firmalar, borç paraya ihtiyacı olan kişilerin uğrak yerlerinden biridir. Bu kişilerin çoğu önemli bankalarda yönetici kadrosunda yer alan çalışanlardan meydana gelir. Bu nedenle de bu bankalar üzerinde ciddi söz hakları ve referansları bulunan kişilerdir. Bu nedenle de kredi danışmanlık firması konusunda uzmanlaşmış ekipler yer alır. Bu firmalar devlet izinli firmalardır. Sizlere kredi alabilmeniz anlamında yardımcı olurlar ve kredileri alabilmeniz için danışmanlık hizmeti verirler.

İstanbul’da Borç Para Bulmak

İstanbul’da borç para alabileceğiniz çeşitli yerler bulunmaktadır. Fakat en çok parlayan yöntem senet ile kredi yöntemidir. Bu nedenle de senet ile kredi veren kişiler, dernekler ve firmalar sıklıkla karşınıza çıkmaktadır. İstanbul’da şubesi olmayan firmalar dâhi sizlere kolayca kredi verebilmektedirler. Tüm bunlardan dolayı da İstanbul’da yaşayan kişiler için borç para alabilmek oldukça kolaylaşmıştır. Sayısı oldukça fazla olan bu firmalara ulaşmakta oldukça kolay olduğu için hiçbir sıkıntı ile karşı karşıya kalma olanağınız bulunmamaktadır. Firmalara ulaştıktan sonra tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz.

İzmir’de Borç Para Bulmak

İzmir’de borç para bulma problemi oldukça azdır. Bu nedenle de firmalar çok fazla kurulmaz. Daha çok öğrenci kesim borç para bulmak için uğraştığından dolayı da telefon üzerinden alınan krediler, daha çok revaçtadır. Bu tarz krediler de borcu veren kişi ile daha sonra irtibat kurulmasına gerek kalmadığı için tercih edilir. Aslında borcu aldığınız kişi yine kendiniz olduğunuz için de firma ile hiçbir bağlantınızın kalmadığı bir durumdur. Bunun yanı sıra borç para veren kişiler de bulunmaktadır. Senet ile verilen bu borçlar direkt olarak kişileri ilgilendirdiği için de yine öğrencilere ayak uydurulabilecek bir yöntem olarak yerini almaktadır.

Adana ve Konya’da Borç Para Bulmak

Adana ve Konya gibi şehirler yüz ölçümlerine bakılmaksızın, küçük ve iletişim halinde olan şehirlerdir. Bu nedenle de hemen hemen herkesin bir arada yaşadığı ve haberdar olduğu yerlerdir. Bu gibi şehirlerin ulaşım imkanları da kolay olduğu için, tefeciler ve senet ile altın veren kuyumcular yoğunlukta bulunur. Tefeciler bu gibi şehirlerde bilindik ve tanıdık kimselerdir. Bu nedenle de borç para almak için bir tefeci düşündüğünüzde, bulmanızda zor olmayacaktır. Tefeciler yasal yoldan borç vermedikleri için çok daha fazla faiz uygularlar ama istediğiniz anda borç para vereceklerdir. Senet ile altın veren kuyumcular özellikle Adana’da daha fazladır. Bu kuyumcular ihtiyacınız olan nakit kadar altını size temin eder. Dilerseniz orada dilerseniz başka bir yerde bu altınları paraya çevirebilirsiniz. Bu altınlar senet ile verilir ve ödemeleri de senete göre yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.