Senetle Satış Yapan Mağazalar Mobilyacılar (Senetle Halı – Beyaz Eşya)

Senetle Satış Yapan Mağazalar Mobilyacılar (Senetle Halı – Beyaz Eşya)

Her yıl binlerce kişi evleniyor ve dünya evine giren çiftlerin düğün masrafları, evin ihtiyaçları derken milyonlarca parası gidiyor. Bazı ihtiyaçlardan kısmaya çalışsa bile gençler ilk alacakları eşyaların kaliteli olması konusunda ısrarcı davranıyor. Ailelerin zaten düğün masrafları, takı derken maddi durumları iyice bozuluyor bir de gençlerin isteklerini yerine getirmek heveslerini kırmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak nakit sıkıntısı yüzünden ihtiyaçlar tam olarak karşılanamıyor.Senet ile satış yapan mobilyacılar sayesinde gençler kredi kartı kullanmadan daha rahat bir şekilde taksitlendirme yapabiliyor. Ayrıca bu taksitler 36 ay vadeye kadar uzayabilecek derecede uzatılabiliyor. . Çünkü şuan tüm mobilyacılar senet ile satış gerçekleştirebiliyor ve yeni evlenecek çiftlere kolaylık olması için de mobilyalarında uygun dereceli indirimler de ayrıca bulunabiliyor. Eğer sizde yeni evlenecekseniz ve maddi durumunuzu zorlamadan alışveriş yapmak istiyorsanız senetle mobilya seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

Senetle Mobilya Satışı Yapan Mağazalar

Modalife, Soyluev, Özbay Mobilya, Evkur gibi mağazalardan senetle mobilya alma şansınız bulunuyor.

Bunun için, markaların internet sayfalarına girerek, satış stratejilerini öğrenebilirsiniz. Yalnız bu alışverişler vade farkı uygulaması da yapıldığını bilmeniz gerekir. Örneğin, salon ve yemek odası takımı için toplamda size 5000 lira gibi bir rakam çıkartırlarsa, senetle almak istediğinizi söylediğinizde bu rakam biraz daha artacaktır.

Senetle Satış Yapan Mağazalar

Giyim, parfümeri, elektronik eşya, zücaciye gibi alanlarda senetle satış yapan mağazalar bulunmakta.

Huzur mağazalarında senet ile alışverişinizi kolaylıkla yapıp taksitlendirme yapabilirsiniz. Elektronik eşya kısımında alacağınız cep telefonunuzu da çeşitli mağazalarda senetlendirebilirsiniz. Üstelik bu mağazalar büyük çaplı olduğu için yapmış olduğunuz senetlerden korkmanıza da gerek yok.

Erpa mağazaları da senet ile alışveriş yapma imkanı tanıyor. Yeni ev alanlar, evlenenler ve hediye almak isteyen ancak nakit sıkıntısı çekenler için uygun taksit ile senetler yapılıyor. Erpa mağazaları ilk kurulduğu günden beri tüketiciye hitap ederek kendisine müşteri toplamış ve hala müşterilerin gösterdiği sadakat ile yoluna devam etmeye devam ediyor.

Kargılı Mobilya ile de istediğiniz miktarda senete imza atabilir ve istediğiniz zaman istediğiniz miktar ile ödemeye başlayabilirsiniz. Önemli olan borcuna sadık olmanızdır. Kötü izlenim yaratmadığınız sürece mağazaların kapıları siz değerli müşterilerine sonuna kadar açık.

Esnafa Senetle Mal-Ürün Verenler

Esnaflara bankaların dışında senetle yahut bir takım sözleşmelerle destek çıkmak piyasalar açısından ve tüccarlar açısından çok önemlidir.Ticaret ile uğraşan küçük veya orta dereceli işletme sahibi olan kişilere verilen isimdir esnaf. Mahalle bakkalı, manavlar,mahalle berberi ,eskilerden günümüze kadar gelen esnaflar olarak bilinmektedir mesela. O kocaman marketlerin, avmlerin yanında küçücük ama bir o kadarda çalışkan,masum hatta o kocaman marketlere oranla özellikle mahalle sakinleri tarafından oldukça tercih edilmekte olan ve yıllardır bu tercihler sayesinde ayakta kalmayı başarabilen esnaflar. İşletmenin faaliyet alanı ne olursa olsun sattıkları ürünlere oldukça itinalı bir şekilde davranarak bireylere hizmeti ön planda tutarlar. Bu nedenle ürünlerinde sürekli yenilik, tazelik aramaktadırlar.

Nakit para döngüsünün çok yoğun olmadığı bu küçük işletmelerde ellerinde ürün kalmadığında yeni ürünler alabilmek adına kimi zaman nakit sıkışıklıkları yaşanmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve esnafları mağdur etmemek adına esnaflara ürün pazarlaması yapmakta olan büyük firmalar kolaylık sağlayarak, peşin alınacak bakiye bulunmadığı takdirde işletme sahibi olan bireylere verilen ürün tutarında, ödemenin yapılacağı tarihin yazılı bulunduğu,üzerinde borçlunun imzasının var olduğu senet adı verilen kıymetli evrak karşılığında ürün verilebilmektedir.

Böylelikle işletme sahipleri olan esnaflar maddi anlamda sıkışıklık yaşamadan ellerinde kalmayan ürünlerini yenileme imkanı bulabilmekte hem de ödemelerini ileri bir  tarihe atarak sattıkları ürünlerden elde ettikleri tutarlar ile rahatlıkla senet ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Küçük esnafın ayakta kalabilmesi açısından oldukça önemli olan bu adım sayesinde her iki tarafta kendine göre kar sağlamış olmaktadır. Senet ile esnaflara ürün veren kuruluşlar tutarlar üzerine ilgili vade komisyonunu da ekleyerek ürünü kendi fiyatından daha fazla bir fiyata satarak kar ederken,esnaflar da ürünsüz kalmayarak kâr sağlamaktadırlar. Böylelikle bu uygulama her iki taraf içinde oldukça tercih edilen bir uygulamadır.

Ancak her kurum tarafından ilgili uygulama yapılmayabilir. Örneğin ;bir mahalle bakkalına sigara ürünü vermekte olan bir kurum senet karşılığında vadeli olarak ürünleri bakkala verebilmektedir. Fakat içecek satan bir firma ilgili kıymetli evrak karşılığı ürün verme işlemini uygulamamaktadır. Bu nedenle esnafın ödeme planını oldukça düzenli bir şekilde yapması gerekmektedir. Peşin ödeme alarak çalışan kurumlara öncelik tanımak durumunda kalacak olduğundan mümkün olduğunca senet ile ürün verebilen kurumlara yönelmekte bu talep ise ilgili uygulamaya olan rağbeti giderek arttırmaktadır.

Senetle Beyaz Eşya Satışı

Evinizdeki beyaz eşyaları değiştirmek mi istiyorsunuz? Beyaz eşyaları satın almak için peşin paranız yoksa ne yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Beyaz eşyalarını taksitler halinde satın almak istiyorsanız size geçmiş dönemlerde sıklıkla kullanılan bir yöntem hakkında bilgi vermek istiyoruz. Senetle beyaz satın almak. Senetle beyaz eşya nasıl alınır?

Kredi kartı kullanmaktan hoşlanmayan biri iseniz bile, yapacağınız beyaz eşya alışverişlerinizde taksit seçeneğini kullanabilirsiniz. Senet karşılığında beyaz eşyalarınız taksitler halinde satın alabilirsiniz. Kredi kartı kullansanız bile, taksit limitinin önceki alışverişlerinizden dolayı dolmuş olabilir. Ya da kredi kartı limitinizi beyaz eşya gibi yüksek tutarlı bir alışveriş için doldurmak istemiyor olabilirsiniz. Sebebi her ne olursa olsun senet karşılığı beyaz eşya satın alabilirsiniz.

Düğün Zamanı İhtiyacınız Olabilecek Beyaz Eşyalar için Hizmetlerimiz:

  • Senetle çamaşır makinesi
  • Senetle buzdolabı
  • Senetle bulaşık makinesi
  • Senetle fırın
  • Senetle küçük ev aletleri

Senetle Beyaz Eşya Nasıl Alınır?

Orta gelirli bir ailenin, beyaz eşyalarını satın almak için peşin para ile ödeme yapması pek de mümkün görünmüyor. . Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaların fiyatı oldukça yüksek. Yeni evlenen bir çift düşünün. Düğün, ev kirası, mobilyaların ve diğer eşyaların satın alması derken zaten bir yığın borcun altına giriyorlar. Bazılarını peşin alsalar bile ekonomik güçleri masrafların tamamını peşin olarak ödemeye yetmeyebilir. Bu durumda ne yapmaları gerekir? Birçok kişi eski dönemlerde hatırlar aslında. Henüz kredi kartları hayatımızda bu kadar etkili değil iken, tüm yüksek tutarlı alışverişlerimizi senet karşılığı taksitlendirirdik. Herkesin birbirine güvendiği dönemlerdi o dönemler. Hala bu uygulamayı aktif olarak gerçekleştiren mağazalar olduğunu biliyor musunuz?

Bazı beyaz eşya satış mağazalarında senetle alışveriş yapabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken, satış yapan mağazaya giderek ürünlerden dilediğinizi seçmek. Hatta yapılan beyaz eşya kampanyalarından yararlanarak birden fazla eşyayı da satın alabilirsiniz. Avantajlardan da yararlanmış olursunuz. Alışveriş tutarınız, senet karşılığı taksitlendirilecektir. Vade konusunda da size yardımcı oluyorlar. Yani taksit sayısını belirleyen taraf da çoğu zaman siz oluyorsunuz. BBDK ( Bankacılık Düzenleme Denetme Kurulu ) getirdiği yeni düzenlemeler ile beyaz eşya satışlarında kredi kartına taksit avantajını kısıtlandı. Bu nedenle senet ile beyaz eşya satışlarında bir artış oldu.

Senetle Halı Nasıl Alınır

Senetle halı satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Senetle halı nasıl alınır? Senet karşılığı halıyı satın almak için yapılması gerekenler nelerdir? Senet karşılığı halı satışı yapan mağazalara nasıl ulaşabilirim.Ev dekorasyonunda en etkili parçalardan biri olan halı fiyatları aldı başını gidiyor. Bu nedenle özellikle yeni ev kuracak olanlar için evin tüm halılarını peşin fiyatına satın almak çok zor. Evinde küçük değişiklikler yapmak isteyen ve ilk iş olarak halılarını değiştirmek isteyenler size güzel bir müjdemiz var. Özellikle ev hanımları, evinde uzun zamandır kullandıkları eşyaları bir süre sonra yenilemek isteyebiliyorlar. Ancak, maddi açıdan kendilerine ait gelirleri olmadığı için aile bütçesini de dengede tutmak zorunda oldukları için çoğu zaman bu işlemleri ufak taksitler halinde yapmak istiyorlar. İşte size güzel bir fırsat. Senet ile halı satın alabileceğiniz mağazalara giderek, dilediğiniz tutarda halıyı satın alarak taksitlendirebilirsiniz.

Eskiden hemen hemen tüm satış mağazaları senet karşılığı işlem yapıyordu. Son yıllarda ise, kredi kartı ile alışveriş yapıldığı için mağazaların büyük kısmı bu uygulamayı bıraktı. Yine de eski düzeni devam ettiren ve müşterilerine kredi kartı şartı olmadan senet karşılığı ürün satışı yapan mağazalar da yok değil. Bu ürünler arasında halılarda yer alıyor. Halı deyip geçmeyin, ev düzenlemesinde en çok masraflı olan ürünlerden bir tanesi de halıdır.

Senetle Satış Yapan Halıcılar

Sizin de halıya ihtiyacınız varsa ve kredi kartı kullanmak istemiyorsunuz. O zaman senet ile halı satan bir mağazaya giderek halınızı satın alabilirsiniz. Hazırlanan senet üzerinde; satın alınan halının tutarı, taksit sayısı, aylık ödeme tutarı gibi bilgiler yer alır. Senetler imzalandıktan sonra, aylık olarak mağazaya giderek ödemenizi yapmanız gerekir. Vade konusunda da size yardımcı olacaklardır. Bazı mağazalar bu hizmetin bedeli olarak belirli tutarda faiz uygular. Söz konusu faiz bedeli ufak miktarda olacaktır.  Bazı mağazalar ise yapmış olduğu kampanyalar sonucunda, peşin fiyatına senet karşılığı halı satışı yapar. Evkur, Almode, Balcı Mobilya, Lider Mobilya, Hedef Avm, Işık Avm, Mutlu Evim gibi mağazalar senet karşılığı halı satan mağazalara örnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.