Zorla Senet İmzalatma

Zorla Senet İmzalatma

Senet imzalamak veya imzalatmak yasal bir işlemdir. Ama boş seneti zorla imzalatmak suç teşkil etmektedir. Boş seneti imzalatan kişi için hapis cezası olmaktadır. Boş seneti imzalayan kişi mahkemeye başvuruda bulunmalıdır. Ama zaman aşımına uğramadan. Yoksa mahkeme bu başvurunuzu kabul etmeyebilir. Bir avukat aracılığı ile mahkemeye bana boş senet imzalatıldı diye suç duyurusunda bulunabilirsiniz. İmzaladığınız kağıt mahkeme laboratuvarları tarafından inceleme alınmaktadır.

Tabi zorla imzalatıldığı konusunda geniş bir inceleme söz konusu olmayabilir. Ama özellikle bu konu hakkında tanıklarınız var ise, mahkemede eliniz çok güçlü olabilir. Tanıklar sayesinde hem borçlarınızdan kurtulabilir hemde size zorla senet imzalattıran kişinin hapis cezası almasını sağlayabilirsiniz.

Zorla Senet İmzalatmak Cezası

Zorla senet imzalatan kişilerin tespit edilen suçları para cezasına da çevrilmemektedir.

Yalnız o kişinin hapis cezası kesinleşir. Ama hapis cezası ile ilgili tam bir süre belirtilmemektedir. Yapılan incelemeler sonucunda 10 veya 20 yıla kadar hapis cezası vardır. Sizin adınıza sahte imza konusundaki mahkemeye başvurunuz çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Çünkü yapılan incelemeler sonucunda size ait olmayan imza hemen tespit edilir. Bundan dolayı sonuca çok kolay ulaşabilirsiniz. Ama zorla imzalatılan senetler konusundaki mahkeme süreciniz çok daha uzun sürmektedir. Çünkü imza size ait ama zorla olduğu konusunda uzun bir araştırma gerekmektedir. Bu yüzden tanık şart olabilir. Bu tür davaların nasıl sonuçlanacağı pek belli olmamaktadır. Ama size zorla senet imzalatıldı ise, korkmadan hakkınızı arayın. Bu konularda tecrübeli avukatlar ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu tür davaların sizin lehinize sonuçlandırılmasını büyük ölçüde avukatlar sağlamaktadır. Günümüzde böyle şeyler maalesef olabilmektedir. Başımıza gelip gelmeyeceğini de bilemeyiz.

Allah kimseyi kötü niyetli insanlar ile karşılaştırmasın. Ama böyle bir şey başınıza geldiği zaman aslı korkmadan hemen mahkeme sürecini başlatın. Bu mahkeme süreci sonuçlanmadan size o senet ki borcu ödetemezler. Ancak mahkeme onların lehine sonuçlanırsa ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.