Senet Kırdırmak ( Senet Bozan Yerler )

Senet Kırdırmak ( Senet Bozan Yerler )

Senet bozdurma nedir? Nasıl senet kırdırılır? Senet, belli bir hizmet ya da ürün karşılığında borçlu olunduğunu gösteren yazılı ve imzalı belgedir. Verdiği hizmet ya da ürün karşılında senet alan iş yeri ya da kişi, zamanından önce paraya ihtiyaç duyarsa bunun için, senet kırdırma işlemini yaptırabilir. Senet kırdırma işlemi, vadesi gelmemiş senetinizi bankaya götürüp nakte çevirmektir. Fakat bankalar, senet üzerinde yazan meblağın çok daha altında ödeme yaparlar. Faiz ve iskonto oranı düşülerek yapılan ödemelerde ciddi nakit kaybınız bulunacaktır.

Senet Kıran Bankalar- Hangi Bankalar Senet Kırıyor?

Bir çok bankanı senet ve çek işlemleri için hizmet departmanı vardır. Biz size bankalar arasından Ziraat ve Vakıfbank’ı bu konuda tavsiye ediyoruz. Devlet bankaları oldukları ve daha çok çiftçilere v.s kaynak sağladıkları için senet kürek işleriyle daha haşir neşir ve daha tecrübeli bankalardır.

Senet kırdırmak için bankalar dışında özel finans şirketlerine de başvuru yapabilirsiniz. Bu şirketler, aynı zamanda banka dışında kredi veren yerler olarak da geçerler. Bankaların yaptığı gibi, iskonto ve faiz oranlarını düşerek size ödeme yaparlar. Senet kırdırırken hangi bankanın daha faiz hesaplaması yaptığını öğrenmek için şubelere başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar internet sayfalarında da konu ile ilgili faiz ve iskonto hesaplamalarına yönelik bilgilerini beyan ediyorlar. Senetinizi değerinden çok daha aşağı bozdurmak istemezsiniz vadenizi bekleyebilirsiniz.

Senet Kıran Yerler

Bazı kişiler alınan senetleri bozabilmektedir. Bu senetlerin bozulduğu yerlerde istenilen ürünün karşılığı alınabilir. Senetle alışveriş yapmak veya kredi çekmek son dönemlerde alternatif işlerden birisi olmuştur. Senet bozan yerler aynı zamanda güvenilir olarak çalışmaktadır. Bu işlemler karşılığında belirli bir para veya belirli bir ücret almak söz konusu olabilir. Senet ile birçok işlem yapılabilmektedir.

Bankalardan kredi notu düşük olduğu için kredi alamayan yerler bu sayede istediklerine kavuşabilmektedir. Senet bozan yerler üzerinde yapılan her türlü işlem sonucunda birbirinden önemli ihtiyaçlar karşılanabilir. Bu işlemler genel olarak 48 ay vade ile de ödenebilmektedir. Ödemelerin yapılabilmesi için gerekli olan işlemlerin en önemlisi de senetle alışveriş yapan yerlerin genel olarak belirli bir faiz uygulamasıdır. Bu faizler genel olarak sabit faiz olarak belirlenir.

Genelde bankalar ile aynı faiz oranları uygulanır. Faiz oranlarının uygulanabilmesi için kişilerin belirli bir senet karşılığında işlem yapması gerekmektedir. Senetle işlem yapan yerlerin sayısı son dönemlerde önemli ölçüde artmıştır. Bu da senete olan güveni göstermektedir.

One comment on “Senet Kırdırmak ( Senet Bozan Yerler )
  1. yaşar engin dedi ki:

    15.000 tl 18 ay eşit ödemeli senet karşılığı kredi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.